Naujienų archyvas

Jūs esate čia

Rekomenduojame aplankyti

Projektai

Lapkričio 5-oji – EUROPOS LABORATORIJŲ DIENA

 

 

Laboratorinės medicinos specialistai visą parą dirba už uždarų durų, išlikdami paslaptis visuomenei.

Visi kartu mes galime tai pakeisti

12

Lap, 2021

Konferencija: 2021 metų laboratorinės medicinos apžvalga

Konferencija skirta visų specializacijų gydytojų, medicinos biologų, biomedicinos technologų, medicinos genetikų kvalifikacijai tobulinti.

EFLM podiplominiai kursai

Kviečiame registruoti į EFLM rengiamus podiplominius kursus. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

IFCC C-MHBLM organizuojama apklausa

Kviečiame sudalyvauti IFCC C-MHBLM komiteto organizuojamoje apklausoje apie skaitmenines sveikatos priežiūros paslaugas ir galimus jos išsūkius. Apklausa užtruks tik apie 10 minučių. Klausimyną galite rasti adresu https://www.surveymonkey.com/r/VNTBL9Y

Dėkojame už Jūsų laiką!

19

Gegužė, 2019

EUROMEDLAB. 23-is IFCC-EFLM Europos laboratorinės medicinos kongresas

Kviečiame visus dalyvauti ateinančiam EUROMEDLAb kongrese, kuris vyks Barselonoje. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Dėl reikalavimų įrangos, reagentų ir priemonių viešiesiems pirkimams

Lietuvos laboratorinės medicinos draugija (LLMD) yra asociacija, vienijanti Lietuvos specialistus, dirbančius laboratorinės medicinos srityje. LLMD yra iškėlusi 4 pagrindinius savo veiklos tikslus: gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą; gerinti Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų laboratorinės medicinos paslaugų kokybę; gerinti laboratorinės medicinos specialistų profesinį rengimą ir plėtoti mokslą laboratorinės medicinos srityje.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje daug diskutuojama apie sveikatos priežiūros įstaigose vykdomus laboratorinės įrangos, reagentų ir priemonių pirkimus. Viešųjų pirkimų tarnyba 2016 m. spalio mėn. išleido rekomendacijas „Dėl uždaro tipo analizatoriaus ir jam reikalingų reagentų bei eksploatacinių medžiagų įsigijimo“. Apibendrintai galima įžvelgti pozityvų aspektą, kad VPT pradeda gilintis į sudėtingus ir specifinių žinių reikalaujančios laboratorinės medicinos klausimus, bei iš esmės bando nustatyti laboratorinės įrangos, reagentų ir medžiagų įsigijimo principus. Taip pat pozityvu yra ir tai, kad kyla aktyvios diskusijos tarp asmens sveikatos priežiūros įstaigų, jų laboratorijų vadovų ir laboratorinės medicinos specialistų. Tačiau akivaizdu, kad laboratorinės įrangos, reagentų ir medžiagų įsigijimas neapsiriboja vieninteliu teisės aktu – Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymu. LLMD primena, kad yra ir daugiau teisės aktų, kurių privalo laikytis laboratorinės diagnostikos paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, ir kurie gali turėti įtakos ir viešųjų pirkimų procesams, ypatingai ruošiant technines specifikacijas. LLMD VPT parengtose rekomendacijose pasigenda esminio klinikinio aspekto – kokybinių reikalavimų įsigyjamai laboratorinei įrangai, reagentams ir medžiagoms. Todėl, LLMD nuomone, siekiant parengti tinkamą viešųjų pirkimų dokumentą, reglamentuojantį laboratorinės medicinos įrangos, reagentų ir medžiagų įsigijimą, yra būtina kompleksinė specialistų (tarp jų ir laboratorinės medicinos) diskusija. Tik tokiu atveju bus galima užtikrinti, kad nenukentės pacientai, o Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, asmens sveikatos priežiūros įstaigų ar investicinių programų lėšos bus panaudotos racionaliausiu būdu, kaip to reikalauja Viešųjų pirkimų įstatymas. Skaityti daugiau...

13

Spa, 2016

Ką klinicistai turėtų žinoti, o laboratorija – padaryti

Gerbiamieji,

 

Kviečiame jus dalyvauti Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos (LLMD) Vilniaus filialo organizuojamoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Pasaulinei trombozės dienai paminėti „Ką klinicistai turėtų žinoti, o laboratorija – padaryti“, kuri įvyks 2016 metų spalio 13 dieną (ketvirtadienį) 9 valandą adresu: M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius 03100 (Crowne Plaza Vilnius viešbutyje).

 

PROGRAMA:

 

IFCC veikla ir siūlomi resursai

IFCC yra pasaulinė organizacija vienijanti specialistus klinikinės chemijos ir laboratorinės medicinos srityse. Ši organizacija vienija daugiau nei 100 nacionalinių draugijų bei jų filialų iš 90 skirtingų šalių, 6 regionines federacijas bei 46 korparatyvinius narius. IFCC yra viena iš pirmaujančių mokslinių organizacijų visame pasaulyje, kuri specializuojasi laboratorinių tyrimų standartizacijos srityje bei siūlo edukacines programas ir mokslines konferencijas skirtas laboratorinės medicinos specialistams ar šios srities studentams.

IFCC mobilioji programėlė

Norime pranešti, kad nuo šiol galite naudotis IFCC mobilia programėle skirta iOS ir Android telefonams bei įrenginiams.

Naujoji programėlė suteikia galimybę naudotis šiomis funkcijomis...

© 2023, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija